spot_img
More

STIRI RECENTE

Jocurile Olimpice: David Popovici, campion olimpic la 200 m liber!

Prima medalie de AUR la Jocurile Olimpice pentru România este câştigată în La Defense Arena! David Popovici (19 ani) este campion olimpic! Românul a câștigat proba de 200 m liber și a cucerit medalia de AUR la JO de la Paris.

Înotătorul român a terminat cursa în 1:44:72, cu doar două sutimi de secundă înaintea britanicului Matthew Richards. Popovici a avut o performanță extraordinară pe ultima lungime de bazin, recuperând distanța față de liderii cursei, Hobson și Richards, și a obținut astfel prima medalie olimpică de aur pentru România la o probă de înot masculin.

(Te-ar putea interesa și: Andrei Năstac! Drumul către victorie în Bare Knuckle Boxing!)

Dacă dețineți informații despre acest subiect, ne puteți scrie pe Whatsapp la 0770660588, sau pe adresa de e-mail: [email protected].